4 Adımda Dolgun ve Bakımlı Dudaklar


4 Adımda Dolgun ve Bakımlı Dudaklar

Dudak bakımı, diğer cilt bakımlarından farklı olarak daha hassastır. Dudakların bakımlı görünmesi için ekstra bir işlem görmesine gerek yoktur. Dikkat edeceğiniz 4 unsur ile daha bakımlı görünen, dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Bunları  dışında dudağınızı olduğundan dolgun göstermek için çeşitli kimyasallar veya aparatlardan kaçınmanız gerekmektedir. Doğru biçimde bakım gösterilen her dudak kendi dolgunluğu içerisinde bakımlı ve nemli görünecektir.

 • Dudaklarınızı Da Fırçalayın
Her sabah dişlerinizi fırçaladıktan sonra fırçanızı diş macunundan arındırın. Ardından dudaklarınızı hafifçe masaj yapar gibi fırçalayın. Böylelikle dudaklarınızın kan dolaşımı değişecek ve daha dolgun görünmesi sağlanacaktır. Bunun yanı sıra kan dolaşımından dolayı sağlıklı dudaklarınız olacaktır. 
 • Doğru Nemlendiricileri Kullanın 
   
  Dudaklar, en çok nem ihtiyacı olan yerdir. Bu nedenle her sabah ve akşam doğru biçimde nemlendirilmesi gerekir. Güvenilir dudak nemlendiricilerin yanı sıra vazelin gibi doğal kremleri de tercih edebilirsiniz.
   
  4 Adımda Dolgun ve Bakımlı Dudaklar


   

 • Dudaklarınızdaki Ölü Derileri Kopartmayın
   
  Dudaklarınızda hava şartlarından ve beslenme düzensizliğinden dolayı oluşan ölü derileri koparmak dudaklara büyük oranda zarar vermektedir. Derileri temizlemek yerine nemlendirin ve kendi doğal yapısına dönmesini sağlayın. Bu süreç içerisinde mat rujlardan uzak durun.

   

 • Size Ait Olmayan Dudak Ürünlerini Kullanmayın
  Gün içerisinde kendi makyaj malzemeleriniz olmadığı durumlarda başka kişilerin ürünlerinden kullanmak, her kadının yaptığı bir durumdur. Ancak bu kullanım oldukça zararlıdır ve enfeksiyona neden olmaktadır. Bu nedenle kendi kişisel malzemelerinizi de başkaları ile paylaşmanız sakıncalıdır


 

Bir cevap yazın