Antidepresan Etkili Yiyecekler


Antidepresan Etkili Yiyecekler;

Domates: Stres Azaltır

A ve C vitamini bakımından oldukça zengin olan domates, içeriğinde likopen de bulundurmaktadır. Likopen, antioksidan özelliğinin yanı sıra stresi de azaltmaktadır.

Kakao: Ruhu Besler

Yüksek tansiyona karşı iyi gelen ve beyni güçlendiren kakao vücuda endorfin sağlamaktadır. Depresyon ile başa çıkan besinlerin başında gelmektedir.

Balık: Mutlu Eder

Bağışıklık sistemi, kalp sağlığı, beyin ve gelişim açısından önemli olan balık, içerisinde bulunan Omega-3 ile depresyondan korumaktadır. Lezzetli ve faydalı ile sofralardan eksik olmaması gereken yiyeceklerden biridir.

Pekmez: Depresyona İyi Gelir

İçerisinde katkı maddesi bulunmadan şeker pancarından yapılan pekmez, doğal şeker içeriği ile vücut için sayısız fayda sağlamaktadır. Vücudun günlük olarak ihtiyaç duyduğu magnezyum, potasyum ve demir ihtiyacını karşılamaktadır. Aynı zamanda enerji üretimini sağlamakta ve depresyonla savaşmaktadır.

Antidepresan Etkili Yiyecekler
Tatlısıyla tuzlusu ile soframız


Esmer Pirinç: Denge Sağlar

Protein bakımından yüksek olan esmer pirinç, lif oranı ile kan şekerini dengeleyici bir besindir. Şeker oranının düşük olması ile vücudun şeker dengesini korumaktadır ve ruh değişimlerine iyi gelmektedir.

Bal: Sinirleri Onarır

B vitamini ile oldukça zengin olan bal, yorgunluk hissini yok eder ve kan şekerini düzenler. İçerisindeki doğal şeker oranı ile mutluluk hormonunu arttırmaktadır. Böylelikle depresyon ve ruh değişimleri ile savaşmaktadır.

Probiyotikler: Bağırsak Mutluluğu

Süt, potasyum, kalsiyum ve protein bakımından zengin olan probiyotikler, bağırsak sağlığını korumaktadır. Bağırsakların düzenli olarak çalışması, depresyon ve mutsuzluğu ortadan kaldırmaktadır.

Bu bilgileri bizimle paylaşan ATİYE Hanım’a teşekkür ederiz…

 


 

Bir cevap yazın