Beyaz Lahana İle Zayıf Yaşayın


Beyaz Lahana İle Zayıf Yaşayın;

Kış aylarının gözde besinlerinden ve vitamin deposu olan beyaz lahanayı sofralardan eksik etmemek için birçok neden bulunuyor. Lezzeti ve içerisindeki besin kaynakları ile lahananın bir çok yemek ve salata çeşidi bulunuyor. Beyaz lahana içerisinde C, B ve E vitaminlerini, magnezyum, demir ve potasyum minerallerini içeriyor. Aynı zamanda kansere karşı koruyucu ve bağışıklık sistemini güçlendirici gibi birçok önemli faydaları bulunuyor.

Güçlü Antioksidan Özelliğe Sahip

Lahana, güçlü antioksidan özelliği ile grip ve nezle gibi kış hastalıklarından kansere kadar tüm hastalıklara karşı bir kalkan oluşturuyor. Aynı zamanda obezite ve karaciğer yağlanmasına karşı da etkili olan beyaz lahana, tok tutucu etkisi ile diyet listelerinde bol miktarda yer alıyor.

Toksin Atıcı

Lahanayı çiğ olarak salataların içerisinde ya da suyunu çıkartarak tüketmek, vücuttaki toksinlerin atılmasını saplayarak idrara söktürücü etki yaratıyor. Lahana suyu için lahana yapraklarını sıcak su içerisinde haşlamak ve ardından suyunu tüketmek gerekiyor. Güçlü C vitamini içeriğine sahip olan beyaz lahananın vitamin özelliğini kaybetmemesi için uzun süre pişirilmemesi ve taze olarak tüketilmesi gerekir.

Beyaz Lahana İle Zayıf Yaşayın
Tatlısıyla tuzlusu ile soframız


Hazmı Kolaylaştırıyor

Kükürt içeriği bulunan lahana bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklardan koruyor. Ayrıca ülser ve gastrite karşı da etkili olan lahana, kolay sindirilebilir olması ile sindirim sistemini hızlandırıyor.

Bağırsak Sağlığını Koruyor

Lahana zengin bir lif içeriğine sahiptir ve bu özelliği ile bağırsaklardaki kötü bakterileri yok eder. Bağırsak hareketlerini düzenleyerek parazitleri ortadan kaldırır. Böylelikle sağlıklı ve düzenli bir sindirim oluşturmakta, bağırsakta oluşacak kanser hücrelerini yok etmektedir.


 

Bir cevap yazın