Canan Karatay diyet 1.Gün

CANAN KARATAY DİYET LİSTESİ 1.GÜN

Türkiye’de etkisi kanıtlanmış ve başarılı olarak kabul edilen bu diyet listesi Canan Karatay tarafından özenle hazırlanmıştır. Kilo verip, zayıflamak isteyen ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak isteyen herkes tarafından sabırsızlıkla  beklenen bu diyet listesi, Canan Karatay ile zayıflama denilince akla gelen diyet programıdır Karatay’ın öne çıkan bu diyet listesidir. Tüm kurallarına uyarak ve Karatay hocanın verdiği öneriler çerçevesinde uygularsak kısa sürede kilolarımız dan kurtulup fit ve sağlıklı bir vücuda biran önce kavuşabilirsiniz. Canan Karatay Diyet Listesi menüsü aşağıda belirtilmiştir.

 

yemektarifhane Canan Karatay Diyeti

Karatay Diyeti Kuralları ve Önerileri

  1. Ekmek kesinlikle yasak  kan şekerini yükseltiği için şişmanlığı artırıyor.
  2. Şişmanlık, obezite ve gelişen hastalıklar şeker rafine un ve tuz tüketiminin azaltılması ile önlenebilir.
  3. Dünya sağlık örgütünün yaptığı bir açıklamayı sizlerle paylaşmak isteriz. “Türkiye ekmek sorununu hallederse eğer, sağlık sorununun %30’unu da halledebilir”.
  4. Vücudunuzu aç bırakarak ve hareket etmeden kesinlikle kilo verilemez. Aç kalınca vücut metabolizmayı büyük ölçüde yavaşlatır ve enerjiyi saklar.  O yüzden kişi sağlıklı gıdalar ile doyana kadar yenilecek.
  5. Canan karatay diyeti, klasik bir diyet kesinlikle değildir. Tamamen sağlıklı bir beslenme olması için ele alınmıştır.
  6. Karatay Diyeti’nin en başlıca özelliği unlu gıdalar, ekmek ve sağlıksız karbonhidrattan uzak durmaktır.
  7. Ekmek yerine alternatif olarak kuruyemiş tüketebilirsiniz.
  8. Günde vücudumuzun ihtiyacı olan 2,5 lt kadar su tüketimini kesinlikle yapın.
  9. Eğer hareketsiz bir yaşam sürüyorsanız günde 1 saat dışarı çıkıp yürüş yapmaya özen gösterin.
  10. Abur cubur cips v.b cola gibi gazlı ve alkollü içecekler,ağır şekerli içecekler,doğal olmayan meyve suları kesinlikle yasaktır

Karatay diyetinin yemek saatleri;
08:00 ile 09:00 saatleri arası kahvaltı
Saat 10:00’da ara öğün
13.00 ile 14.00 saatleri arasında öğle yemeği
Saat 15:00 ara öğün
18:00 ile 19:00 saatleri arasında akşam yemeği tüketilmektedir.

Canan Karatay Diyeti Bir Haftalık Örnek Menü

Canan Karatay Diyeti 1. Günü

Kahvaltı Vakti: 2 tane yumurta (haşlanmış ya da gerçek tereyağı ile sahanda) olarak tüketebilirsiniz. 10 tane siyah veya yeşil zeytin tuzsuz, beyaz peynir, 4 adet kayısı kurusu (metabolizma hızlandırma  etkisi olduğu için diyetin başlangıcında tüketmeniz’in faydası vardır) 1 bardak bitki çayı (şekersiz) 1 avuçta ceviz içi yiyin.

Ara Öğün: 1 tane elma veya armut. Meyveden sonra 1 kâse yoğurt.

Öğle Yemeği Vakti: 2-3 kaşık dana söğüş ile 1 tabak mevsim salata (zeytin yağlı ve az miktarda kaya tuzu ile hazırlanmış olursa iyi olur). Zeytin yağlı fasulye ve 1 bardak tuzsuz ayran.

Ara Öğün: yarım bardak ceviz, Şekersiz çay veya limonlu su için.

Akşam Vakti: Balık ve 1 porsiyon Salata (Yeşil soğan, turp ve limon, roka, az kaya tuzu ve sızma zeytin yağı ile keten tohumu ekleyebilirsiniz.)

YEMEKTARİFHANE.COM aracılığıyla sizlerle…

Bir cevap yazın