Corona Virüs Belirtileri

Corona Virüs hakkında bilgiler. Çinde ilk belli olan gelişmiş Corana Virüs. Corana Virüs, aralık ayında ortaya çıktıktan sonra hızla yayılan ve insanların ölümüne sebep olan bir virüstür. Koronavirüs kaynaklı Covid-19 hastalığının belirtilerinin baş göstermesine benzemektedir. Corana virüs, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar sebebiyle ortaya çıkan semptomlara benzerlik göstermektedir. Bu hastalık, öksürük, nefes darlığı, baş ağrısı, yüksek ateş gibi belirtiler ile karşı karşıya olan kişilerde endişe yaratmaktadır. Corona belirtileri mide bulantısı, balgam, kusma ve halsizlik gibi sorunlarla kendini belli ediyor.

Corona Virüs Belirtileri

Corona Virüs nedir?

Corona, solunum yolu ile çok kısa zamanda bulaşan, Çin’de ortaya çıkmış gelişmiş bir virüstür. Çin çok kalabalık bir ülke olduğu için, hayvanları yiyerek beslenmektedir. Bu hayvanlardan kapılan kötü hastalıklar sonucu yeni bir hastalık meydana gelmiştir. Bu mikroplar, bağışıklığı sıfır yapmaktadır. Kuluçka süresi 14 gün sürmektedir.

Corona Virüs ( koronavirüs) Nasıl Bulaşır?

Corona Virüs solunum yolu ile bulaşmaktadır. Her türlü solunum yolunumu ile bulaşmaktadır. Virüs en yaygın elle ve öpüşerek bulaşır. Mikrop öksürme ile havada asılı kalabilir. Bu yüzden evden dışarı çıkmamalı ve mümkün oldukça insanlarla aranızda mesafe koymalısınız.
Bu virüsün bir kuluçka dönemi vardır. Hasta olan bir kişi virüs bulaştığını anlamayabilir. Belirtiler bazen belli olmayabilir. Bu kuluçka zamanına “inkübasyon dönemi” denmektedir. Şimdilik kuluçka süresi 2-14 gün arasındadır.

Peki Corona Virüs Riskini Kimler Taşıyor?

Corana Virüs, çok tehlikeli bir virüstür. Bu riski herkes taşıyabilir, çünkü bu virüse kimse bağışıklık kazanmış değil. Herkes hastalık belirtisi göstermeyebilir. Hastalananların hepsinin, ağır hastalık geçireceği söz konusu değildir.

Corana Virüs Hastalığına Dikkat

Bir cevap yazın