Dişleri Doğal Beyazlatma Yöntemleri

 

Dişleri Doğal Beyazlatma Yöntemleri;

Tükettiğimiz besinler, çay, kahve, sigara ve alkol gibi faktörlerden dolayı diş beyazlığı giderek değişmekte ve sararma yapmaktadır. Oldukça rahatsız edici olan diş sararmaları genç yaşta da meydana gelebilmektedir. Beyaz ve parlayan dişler daha sağlıklı görünümünün yanı sıra güzellik açısından da büyük önem taşımaktadır. Sararan veya sararmaya başlayan dişler için doktorda beyazlatma işlemleri yaptırmaya gerek yok. Evde doğal yöntem ve besinler ile dişleri beyazlatmak mümkün oluyor.

Diş Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler;

1- Karbonat Kürü

Diş beyazlatma denildiğinde akla ilk olarak karbonat gelmektedir. Evde kolayca hazırlanan karbonat kürü ile dişleri beyazlatmak oldukça kolaydır. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı karbonatı karıştırarak üzerine yarım limon sıkılır ve tekrar güzelce karıştırılır. Diş fırçası karışıma batırılır ve dişler fırçalanır. Haftada bir kez tekrarlanan bu işlem, dişlerin beyazlamasını sağlarken, ağız bakterilerinin de yok olmasını sağlamaktadır.

2- Tuz

Tuz, diş beyazlatmada karbonat kadar etkili olmasa da iltihap ve ödemlere karşı önlem almaktadır. Bir çay kaşığı tuz, bir çay kaşığı sirke ve bir çay kaşığı karbonat karıştırılarak fırçalama işlemi yapıldığında sağlıklı ve beyaz dişler oluşacaktır. İşlem haftada bir kez tekrarlanmalıdır.

Dişleri Doğal Beyazlatma Yöntemleri
Tatlısıyla tuzlusu ile soframız

 

3- Sebzeler

Lif oranı yüksek olan sebzeler diş sağlığı ve beyazlığı için oldukça önemlidir. Salatalık, brokoli, elma ve havuç, dişleri temizleme özelliğine sahiptir.

4- Gliserin
Gün içerisinde dişlerinizi fırçaladıktan sonra fırçanıza 2 damla gliserin damlatarak dişlerinizde gezdirin. Bakterileri öldüren gliserin, çürüklere ve sararmalara karşı da önlem almaktadır.

 

 

Bir cevap yazın