Diyet İçecekler Açlık Hissi Veriyor

 

Diyet İçecekler Açlık Hissi Veriyor;

Diyette olan bireyler, yemeklerin yanında tükettikleri içeceklerin genel olarak diyet olanlarını tercih ediyor. İçerisinde şeker bulunmayan gazlı içecekler, her insan tarafından masum görünüyor. Ancak bu içecekler, şekerden kaçındıkları için yüksek oranda tatlandırıcı içermektedir. Bu tatlandırıcılar, her ne kadar şekerden uzak tutmuş gibi görünse de kalori açısından bir farklılık yaratmıyor.

 

Diyet İçecekler Diyabete Yol Açabiliyor ,

İsveç’te yapılan bir araştırmada gün içerisinde tüketilen diyet içeceklerin diyabet riskini arttırdığını ve kilo kaybı yerine kalori alınan kalori miktarını arttırdığını ortaya koydu.

Diyet İçecekler Açlık Hissi Veriyor
Tatlısıyla tuzlusu ile soframız

 

Bireylerin kalori miktarını azaltmak ve kilo almamak için tükettiği diyet içecekler, yapay tatlandırıcılar içermektedir. Yapılan araştırmada diyet içecekleri tüketen ve tüketmeyen bireylerin aldığı kalori değerleri karşılaştırıldı. Diyet içecekleri tüketen  bireylerin, tüketmeyenlere göre günde ortalama 80 kalori daha fazla aldığı görüldü.

Diyet İçecekler Yerine Doğal İçecekleri Tüketin,

Yemeklerde tüketilen gazlı içeceklerin diyet olanları da dahil olmak üzere tümünden uzak durulmalıdır. Gazlı içecekler yerine ayran, su, maden suyu veya taze sıkılmış meyve suları tercih edilmelidir. Böylelikle gazlı içeceklerin daha fazla yeme isteği uyandırmasından uzak kalınacaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın