Dudak Bakımı İçin Doğal Yöntemler

 

Dudak Bakımı İçin Doğal Yöntemler;

Havadaki sıcaklık değişimleri, rüzgar, sağlıksız beslenme ve nemlendirici kullanmama gibi nedenlerden dolayı dudak çatlakları oluşmaktadır. Mevsim geçişlerinde ve soğuk günlerde hemen herkesin yaşadığı bir durum olan çatlamış dudaklar, gerekli bakım yapılması ve belirli unsurlara dikkat edilmesi ile sağlıklı görünebilmektedir. Çatlak oluşumunu engellemek veya çatlakları ortadan kaldırmak için evde doğal olarak bakım yapmak mümkündür. Doğal yollar ile yapılan dudak bakımı ile sağlıklı, prüzsüz ve parlak dudaklara kavuşmak mümkündür.

Doğal Dudak Bakımı Yöntemleri;

Bal İle Bakım Yapın

Dudak sağlığı için en önemli besinlerden biri baldır. Bal tüketildiğinde sahip olduğu vitamin ve mineraller ile kişinin sağlığını olumlu yönde etkilerken, bakım ürünleri ve karışımlarında da yer edinmektedir. Kurumuş ve çatlamış dudaklara bakım yapmak için haftada iki veya üç kez bal ile bakım yapmak oldukça doğru bir seçimdir. Dudaklarınıza bal ile masaj yaparak daha yumuşak ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Balın içerisine eklediğiniz toz şeker ise peeling etkisi yaratacaktır.

Dudak Bakımı İçin Doğal Yöntemler
Tatlısıyla tuzlusu ile soframız

 

Vazelin İle Nemlendirin

Kozmetik ürünleri içerisinde bulunan renkli ve meyveli dudak koruyucular, dudakları günlük olarak nemlendirerek canlı görünmesini sağlamaktadır. Ancak uzun süreli ve daha doğal bir dudak bakımı için vazelin tercih etmek daha doğru bir seçimdir. Oda sıcaklığında duran vazelini dudaklarınıza sürebilir veya daha etkili olması için ısıtarak uygulayabilirsiniz.

B Vitamini Alın

İçerisinde B vitamini bulunan besinler, dudak duruluğunu önlemektedir. Dereotu, ceviz, et, süt, ceviz ve meyveler cilt sağlığı ve nem dengesi için oldukça önem taşımaktadır. Bu besinleri günlük beslenmeniz içerisine ekleyerek cilt kuruluğunu önleyebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın