Ev Yapımı 4 Cilt Bakım Maskesi


Ev Yapımı 4 Cilt Bakım Maskesi

Gün içerisinde birçok etkene maruz kalan cildimiz, kuruyabiliyor veya pürüzsüzlüğünü yitirebiliyor. Cildin doğal nem ihtiyacının karşılanması ve günlük olarak temizlenmesi, yapılması gereken en önemli bakımdır. Ancak cilt sağlığını korumak için kozmetik ürünlerini kullanmak doğru bir tercih değildir. Bu nedenle evde doğal olarak hazırladığımız bakım ürünleri ve maskeleri, her zaman daha sağlıklı olmaktadır.

Ev Yapımı 4 Cilt Bakım Maskesi

  • Aydınlatıcı Doğal Bakım

Papaya kabuğundan bir parça alarak iç tarafını temizlemiş olduğunuz yüzünüze sürün. Göz ve ağız çevresinde bulunan kırışıklıklara bol miktarda sürerek boynunuza kadar devam edin. 20 dakika kadar bekletin ve kurumasını sağlayın. Daha sonra ılık su ile durulayın ve haftada bir kez uygulayın.

Ev Yapımı 4 Cilt Bakım Maskesi

Besleyici Peeling

1 tatlı kaşığı zeytin yağ ile bir tatlı kaşığı balı güzelce karıştırın. 1 çay bardağı yulaf ezmesini az su ekleyerek macun kıvamına getirene kadar tavada pişirin. Soğuduktan sonra diğer malzemeler ile karıştırarak yüzünüze uygulayın. Nazikçe masaj yapın ve ardından bol su ile yıkayın.

Derinlemesine Temizleme

 

2 çay kaşığı zeytinyağı, bir çay kaşığı limon yağı ve 2 tatlı kaşığı yoğurdu karıştırarak cildinize masaj yaparak uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayarak ısıttığınız havlu ile kurulayın.

Sıkılaştıran Bakım Maskesi

1 yemek kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı yoğurdu güzelce karıştırarak temizlenmiş cildinize sürün. 20 dakika beklettikten sonra yıkayın. Haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın