Güzel Cildin Sırrı; Elma


Güzel Cildin Sırrı; Elma

Her mevsim gördüğümüz meyvelerin cilt için bilmediğimiz birçok faydası bulunmaktadır. Elma da herkes tarafından bilinen ve bol miktarda üretilen oldukça lezzetli ve faydalı bir meyvedir. Faydaları oldukça basit gibi görünen elma, cilt güzelliği ve sağlığı için en önemli besin değerlerini taşımaktadır.

Kolay Elma Bakım Tarifi;

Yarım adet yeşil veya kırmızı elmayı rendeleyerek içerisine 1 çay kaşığı gliserin ekleyin. Cildinize sürün ve 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Elmanın Cilt Üzerindeki Faydaları Nelerdir?

  • Cildi Aydınlatır ve Parlaklık Verir

Elma, cilt için kolajen bakımından daha önemli besinleri içermesi ile doğal bir parlaklık ve aydınlık sağlamaktadır.

  • Cildin Nem Dengesini Korur

 

  • Cildin Erken Yaşlanmasını Önler

Evde hazırladığınız cilt maskeleri, ciltteki gözenek ve kırışıklıklar için koruma sağlarken, her gün düzenli olarak bir adet tüketilmesi de aynı etkiyi göstermektedir.

  • Güneşe Karşı Koruma Sağlar

Elma içerisinde, güneş ışınlarına karşı ekstra koruma sağlayan moleküller bulunmaktadır. Bu nedenle yaz aylarındaki tüketimi oldukça önemlidir.

  • Göz Şişkinliğine İyi Gelir

Uykusuzluktan veya yorgunluktan şişen gözlerin üzerine elma dilimi koyarak kısa bir süre bekletin. Şişkinliği indirerek mor halkaların yok olmasını sağlayacaktır.

  • Cilt Toniği Olarak Kullanılır

Cildin temizlenmesi, gerginleşmesi ve beslenmesi için elma suyu veya sirkesinde yararlanabilirsiniz. Akşam yatmadan önce pamuk yardımı ile cildinize sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın