Hastalıklardan Koruyan Bağışıklık Kürü

 

Hastalıklardan Koruyan Bağışıklık Kürü;

Kışın soğuk günleri ile birlikte hastalık virüsleri ve salgınları da hızla artmaktadır. Sokakta, iş yerinde ve okul gibi bulunduğumuz ve soluduğumuz toplu ortamlar, hastalık virüslerinin yayıldığı yerler olmaktadır. Bulaşıcı olan grip ve nezle virüslerinden korunmak için öncelikle güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak gerekmektedir.

Güçlü bir bağışıklık sistemi için doğru ve sağlıklı bir beslenme düzeni gerekmektedir. Meyve, sebze, baklagiller gibi doğal gıdalar, vitamin depolarıdır ve vücut için gerekli olan besin ihtiyacını karşılamaktadır. Bu besinlerin yanında doğal kış içecekleri tüketerek takviye alınmaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için evde doğal malzemeler ile kür hazırlanabilmektedir. Bu kür ile birlikte gerekli besin takviyesi almak ve hastalıklardan korunmak mümkün olmaktadır.

Hastalıklardan Koruyan Bağışıklık Kürü
Tatlısıyla tuzlusu ile soframız

 

Kür İçin Malzemeler;

  • 1 adet orta boy yeşil limon
  • 5-6 dal saplı maydanoz
  • 2 dilim ince kesilmiş zencefil
  • Yarım çay kaşığı kırmızı toz biber

Hazırlanışı;

Yeşil limon, maydanoz ve zencefili uygun meyve sıkacağı kullanarak sıkıyoruz. Üzerine kırmızı toz biberi ekleyerek iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız kürü gün içerisinde tüketiyoruz.

Hazırladığımız kür içerisinde bulunan C, A ve K vitaminleri ve aktioksidan özelliği ile vücudun ihtiyaç duyduğu besin değerlerini karşılamaktadır. Vitaminler, vücudu bir kalkan olarak korumakta ve hastalıklardan uzak tutmaktadır. Böylelikle uzun süreli hastalıklardan uzak kalmak mümkündür.

 

 

Bir cevap yazın