Kilo Vermenin Önündeki 4 Engel


Kilo Vermenin Önündeki 4 Engel

Kilo vermenin her insan için farklı yöntem ve teknikleri vardır. Vücut yapısı, kilo miktarı, alışkanlıklar ve yaşam tarzı, kilo verme süreçlerini belirleyen unsurlardır. Ancak kilo verme önünde duran engeller bulunmaktadır. Bu engeller, sağlıklı olarak kilo vermeyi büyük oranda azaltmaktadır.

  •  Az Su Tüketmek

Yeterince su içmemek, başta sindirim sistemi olmak üzere tüm vücut sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Gerekli olan sıvı alınmadığında metabolizma yavaşlar ve kabızlık gibi kronik sorunlar ortaya çıkmaya başlamaktadır. Ayrıca cilt ve saç sağlığını da büyük ölçüde olumsuz etkilemektedir.

  •  Hedef Belirlememek

Her iş gibi diyet yapmak da büyük bir sabır ve süreç içerisinde gerçekleşmektedir. Diyete başlamadan önce bir hedef belirlemek, ulaşmayı daha etkin kılmaktadır. Bu nedenle kilo vermek için ulaşılabilir bir hedef koymayı ihmal etmemelisiniz.

Kilo Vermenin Önündeki 4 Engel

3- Yemek Miktarını Çok Aza İndirmek

 

Diyet döneminde yapılan yanlışlardan bir diğeri de yemek miktarını çok aza indirmektir. Hızlı bir biçimde tüketilen yemeklerin azaltılması, vücudun hızlı bir biçimde kilo vererek daha sonra geri almasına yol açmaktadır. Ayrıca doğru besinler yeterli miktarda tüketilmediğinde kan şekeri de olumsuz yönde etkilenmektedir.

4- Spor Yapmamak

Kilo vermenin en büyük destekleyicisi, spor ve egzersiz yapmaktır. Haftada üç kez düzenli olarak spor yapmak, sağlıklı bir biçimde kilo vermeyi sağlamaktadır. Bu nedenle hareket etmeye özen gösterilmeli ve spor ihmal edilmemelidir.

 

 

Bir cevap yazın