Kirpikleri Uzatan Bakım Kürleri


Kirpikleri Uzatan Bakım Kürleri

Kirpiklerin uzaması ve sağlıklı görünmesi için yapılması gereken ilk unsur, sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmaktadır. Vitamin ve mineral değerlerinin yeterli olarak alınması, vücut sağlığı için oldukça önemlidir. Saç, kaş ve kirpik güzelliği için sağlıklı beslenerek ilk adım atılmalıdır. D ve E vitamini, protein ve kalsiyum, alınması gereken en önemli değerlerin başında gelmektedir.

Cilt bakımı gibi, kaş ve kirpikler için de çeşitli bakım çeşitleri bulunmaktadır. Doğal besin ve yağlardan oluşan bu bakım çeşitleri, kirpiklerin daha dolgun ve uzun olmasını sağlamaktadır. Kirpiklerin uzaması için kan dolaşımını hızlandırın. Her duştan sonra göz kapaklarınızı hafifçe masaj yapın.

  • Vazelin Mucizesi

Vazelin, içerisindeki vitamin ve mineraller ile en doğal bakım ürünlerinden biridir. Gece yatmadan önce güzelce temizlediğiniz kaş ve kirpiklerinize vazelin sürebilirsiniz.

Kirpikleri Uzatan Bakım Kürleri
  • Yeşil Çay Bakımı

Yeşil çayın besleyici özelliği kaş ve kirpikler üzerinde etkisini göstermektedir. Demlemiş ve soğutmuş olduğunuz yeşil çaydan pamuk yardımı ile kaşlarınıza ve kirpiklerinize hafifçe sürün. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Ferahlık ve tazelik hissi de verecektir.

 
  • Zeytinyağ Tazeliği

Zeytinyağı, en doğal bakım ürünlerinin başında gelmektedir. Saç, vücut, kaş ve kirpik bakımında oldukça fazla kullanılmaktadır. Zeytinyağını, kulak pamuğu yardımı ile kirpiklerinize ve kaşlarınıza sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Vitamin Kürü

E, B ve D vitaminlerini yeterince aldığınızdan emin olun. Takviye olarak eczaneden tüplerini alın ve haftada bir kez kirpiklerinize uygulayın.

Bir cevap yazın