Kuru Ciltlere Özel Avokado Kürü


Kuru Ciltlere Özel Avokado Kürü

Kışın meydana gelen hava şartları nedeni ile cildimiz yaza oranla daha fazla kurumaktadır. Özellikle yüzümüz, yağmur, kar ve rüzgara maruz kalarak kurumakta ve yıpranmaktadır. Cildin doğal nem dengesini sağlamak için dikkat etmemi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlardan biri de doğal besinler ile hazırladığımız maske ve kürlerdir. Evde hazırlanan maske ve kürler, doğal olmaları ile hem besleyici hem de zararsızdır.

Avokado, son dönemlerde ismi en çok duyulan besinler arasında yer almaktadır. Avokadonun içerisinde bulunan besin değerleri, sağlık açısından oldukça önem taşımaktadır. Bu da salata, yemek ve hatta bakım ürünlerinde kullanılmasını sağlamaktadır.

Avokado Cilt Kürünün Faydaları;

  • Cildi besleyerek doğal bir ışıltı verir.
  • Nem dengesini korur.
  • Kurumasını önler.
  • Temizlenmesini sağlar.
  • Tazeleyici etki yaratır.
Kuru Ciltlere Özel Avokado Kürü


Avokado Kürü Nasıl Hazırlanır?

Bir adet avokadoyu çatal yardımı ile güzelce ezin. Marketten veya pazardan almış olduğunuz avokadonun olgunlaşmış olmasına dikkat edin. Böylelikle ezme işlevi kolayca yapılacaktır. Çatal ile ezilmesi zor oluyorsa blender dan da geçirebilirsiniz. Bir kase içerisinde hazırlamış olduğunuz avokado ezmesini cildinize sürerek hafifçe masaj yapın. 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu maske tarifini haftada bir kez düzenli olarak uygulayarak cildinizin tazelenmesini ve nem dengesine kavuşmasını sağlayın.

Cildiniz normalden daha kuru ise ezmiş olduğunuz avokadonun içerisine bir tatlı kaşığı zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Ayrıca avokadoyu salata ve yemeklerde de kullanmayı ihmal etmeyin.

 
 


 

Bir cevap yazın