Ödem Atan Farklı İçecekler


Ödem Atan 5 Farklı İçecek

Vücutta toplanan ödem, şişkinlik ve toksinlerden kurtulmak için su tüketmek yeterli olmayabiliyor. Gün içerisinde tüketilen suyu çeşitlendirerek toksinlerden kurtulabiliriz. Mevsimin en güzel meyveleri, suyun içerisine girdiğinde oldukça sağlıklı ve besleyici bir hal almaktadır. İçecekleri hazırlarken taze meyveleri kullanmaya özen gösterin.

1- Limon ve Çilek

Sürahi içerisine doldurduğunuz suya çilek ve limon dilimlerini ekleyin. Bir adet limon ve üç adet çilek yeterli olacaktır. Karışımı bir saat kadar dinlendirin ve gün içerisinde ara öğünlerde tüketin.

2- Misket Limon, Portakal ve Limon

Misket limon ve portakal dilimlerini sürahi içerisine alarak üzerine su doldurun. Bir dilim limonu da sıkın ve dinlenmeye bırakın. Bir gece boyunca dinlendirmiş olduğumuz içeceği gün boyunca tüketin.

Ödem Atan 5 Farklı İçecek


3- Ananas ve Nane

2 dilim ananası küp küp doğrayın ve su içerisine bırakın. Güzelce yıkamış olduğunuz nane yapraklarını da ekleyin ve iki saat dinlendirdikten sonra tüketin.

4- Misket Limon ve Ahududu

Özelliklerinde yaz aylarında hazırlanan bu içecek için altı yedi adet ahududuyu bir sürahi su içerisine ekleyin. Ardından dilimlenmiş bir adet misket limonu da ekleyerek tüketin.

5- Zencefil, Limon ve Ananas

Yarım adet limon ve küçük bir parça taze zencefili doğramış olduğunuz ananas dilimleri ile birlikte sürahiye koyun. Üzerine su doldurarak bir kaç saat dinlendirin ve gün boyu tüketin.


 

Bir cevap yazın