Saç Beyazlarına Karşı Sarımsak Kürü


Saç Beyazlarına Karşı Sarımsak Kürü

Saçın zaman içerisinde beyazlaması, birden fazla etkenin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Yaşın ilerlemesi, genetik özellikler gibi nedenlerden dolayı beyazlayan saç telleri, her bireyin başına mutlaka gelmektedir. Bu durum kimileri için can sıkıcı olurken kimileri için de oldukça doğal karşılanmaktadır. Ancak çoğu insan saçlarının erken yaşta beyazlamasından rahatsız olmaktadır ve bu durumu değiştirmek ister.

Saçların Beyazlamaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Saçların erken yaşta veya gereğinden fazla beyazlamasını istemiyorsanız bunun için doğal besinler ile kür hazırlayarak beslenmenize ekleyebilirsiniz. Sarımsak, bal ve keten tohumu gibi malzemeleri kullanarak hazırlayacağınız kürü tüketerek, saçın ihtiyaç duyduğu besin değerlerini ve renk pigmentlerini oluşturan hücreleri korumaktadır. Bu da saçların beyazlamasını geciktirmekte ve azaltmaktadır. Böylelikle, saçlarının beyazlamasından şikayetçi olan kişiler, doğal ve sağlıklı bir yöntem ile sıkıntısından kurtulmaktadır.

Sarımsak Kürü Tarifi

Malzemeler:

  • 1 çay bardağı bal
  • 2 yemek kaşığı keten tohumu
  • 1 diş sarımsak
  • 1 adet limon
Saç Beyazlarına Karşı Sarımsak Kürü


Hazırlanışı:

Limon ve sarımsağı mutfak robotundan geçirerek bal ve keten tohumunu ekleyin. Güzelce karıştırdığınız karışımda malzemelerin birbiri ile bütünleşmiş olmasına özen gösterin. Hazırladığınız karışımı küçük bir kavanozun içerisine koyarak kapağını kapatın ve buzdolabında bekletin.

 

Yapılışı:

Hazırladığınız karışımdan her gün iki çorba kaşığı tüketin. Sabah ve akşam birer kaşık tüketmeye özen gösterin. Karışımı sürekli olarak buzdolabında bekletin. Tok karnına veya çok açken tüketmemeye dikkat edin.

 


 

Bir cevap yazın