Sağlıklı ve Fit Olmak İçin 5 Bitki Çayı

 

Sağlıklı ve Fit Olmak İçin 5 Bitki Çayı;

  • Kış hastalıklarından en iyi biçimde korunmak ve sağlıklı kiloda kalmak için birbirinden sağlıklı ve doğal bitki çaylarını tüketmek en iyi yollardan biridir. 
  • Hastalıkların oluşmasına sebep olan soğuk havalarda tüketilen sıcacık bitki çayları, hem sağlıklı bir bağışıklık sistemi oluşturuyor hem de fit bir vücuda sahip olmayı sağlıyor.
  • Bitki çayları, kalorisiz olmaları, bağışıklık sistemini güçlendirmeleri, sindirim sistemini hızlandırmaları ve vücut için gerekli olan vitaminleri karşılamaları ile eşsiz içeceklerdir.
  • Birbirinden faydalı ve sağlıklı olan bu bitki çaylarını tüketirken dikkat edilmesi gereken tek nokta günde 2 veya 3 bardaktan fazla tüketmemektir.

Hem Kilo Kontrolünü Hem de Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Çaylar Nelerdir? 

1. Kuşburnu 

Cilt formunu koruyarak, cilt yapısında bulunan elastikiyetini artıran kuşburnu çayı, kışın bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Hastalıklara karşı direnç oluşturan kuşburnu çayı, günde 2-3 bardak taze demlenerek tüketilmelidir.

2. Melisa 

Yorgunluğa en iyi gelen çaylar arasında bulunan melisa, kış aylarında hastalıklara karşı kalkan oluşturmaktadır. Uykudan önce içilen bir bardak melisa çayı, bağışıklık sistemini güçlendirirken, sindirim sistemini de hızlandırarak iyi bir gün için zemin oluşturmaktadır.

Sağlıklı ve Fit Olmak İçin 5 Bitki Çayı

 

3. Papatya 

Sakinleştirici özelliği ile bilinen papatya çayı, ağız yaraları ve kış hastalıkları için de önemli rol oynamaktadır. Akşam saatlerinde içilen bir bardak papatya çayı günün yorgunluğunu atarken bağırsak sağlığını da korumaktadır.

4. Zencefil 

Kış hastalıklarına karşı iyi bir kalkan olan zencefil çayı, sindirim sistemini de rahatlatarak kabızlık problemini ortadan kaldırmaktadır. Bal ve limon ilave edilerek tüketilen zencefil çayı, yağ yakma özelliği taşımaktadır.

5. Nane 

Kış ayılarında meydana gelen mide problemleri veya reflü şikayetleri nane çayı ile birlikte ortadan kalkmaktadır. Limon ile birlikte kaynatılan nane, kilo problemlerini de ortadan kaldırmaya yardımcıdır.

 

 

Bir cevap yazın