Selülitleri Yok Etmek İçin Doğal Kürler


Selülitleri Yok Etmek İçin Doğal Kürler

Selülit, yaşın ilerlemesi, kilo değişimleri veya genetik olarak oluşmaktadır. Her kadının başına gelmesine rağmen oldukça can sıkıcı bir görünüm oluşturmaktadır. Bu nedenle oluşan selülitler yok edilmeye çalışılır veya olmaması için dikkat edilir. Selülit oluşumundan kurtulmak için yapılması gereken ilk unsur, dengeli ve doğal beslenerek spor yapmaktır. Ancak bunun yanında doğal bakımı da eksik etmemek gerekir.

Selülit İle Savaşan Doğal Kürler Nelerdir?

Kahveden Gelen Güzellik

Türk kahvesi, eşsiz tadı ve kokusunun yanı sıra vücut sağlığı için de büyük önem taşımaktadır. Cildin doğal güzelliği için iyi bir besin olan Türk kahvesini, bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler;

  • 1 fincan çekilmiş Türk kahvesi
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı

Malzemeleri bir kabın içerisinde güzelce karıştırın. Duşa girmeden hemen önce selülit olan bölgeye dairesel hareketler ile uygulayın. İşlemi haftada iki kez tekrarlayarak selülit ve çatlak oluşumuna engel olun.

Selülitleri Yok Etmek İçin Doğal Kürler

Limon ve Yağ Karışımları

 

Limonun asitli yapısı ve vitamin değerleri, selülit oluşumu ile savaşmaktadır. Limonun tüketilmesi, vücut sağlığı için büyük önem taşımaktadır. Ayrıca bakım ürünleri ve kürlerinde de sıkça kullanılarak yararlarından faydalanmak mümkündür.

Malzemeler;

  • 1 adet taze sıkılmış limon
  • 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Malzemeleri güzelce karıştırarak cildinize masaj yaparak uygulayın. 10 dakika kadar beklettikten sonra duşa girin. Sıcak su ile duş almamaya özen gösterin. Yağ ve limon karışımını vücudunuzun her bölgesinde kullanılabilir.

Bir cevap yazın