Sivilceler İçin Doğal Yağlar


Sivilceler İçin Doğal Yağlar;

Hassas ciltlerde dönemsel olarak çıkan siyah nokta ve sivilceler, doğal bakım yağları ile pürüzsüz bir görünüme ulaşabilmektedir. Sivilce oluşumdan önce temiz cildinize yapacağınız günlük ve haftalık bakımlar, sağlıklı ve pürüzsüz görünen bir cilt yapısı için yeterli olmaktadır.

Cilt temizliğinde kullanılan doğal besin yağları, cildin nem dengesini koruyarak gerekli olan vitamin ve mineralleri karşılamaktadır. Pahalı bakım ürünleri ve kremleri yerine aktardan alacağınız doğal besin yağlarını kullanarak hem ekonomik hem de oldukça sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt Problemleri İçin Doğal Bakım Yağları

Kayısı çekirdeği yağı : Kuru cilde sahip kişiler için iyi bir nemlendirici olan kayısı çekirdeği yağı, kırışıklıklar ile mücadele etmek isteyenlerin de kurtarıcısı oluyor. İçerisinde bulunan vitamin ve nem dengeleyici özellik, sivilce ve akne oluşumlarını engellemektedir.

Sivilceler İçin Doğal Yağlar
Tatlısıyla tuzlusu ile soframız


Argan Yağı : Cildin nem ve parlaklık dengesini koruyan argan yağı, besleyici özelliği ile yaşlanma karşıtı yağlar arasında yer almaktadır. Tüm ciltlerin kullanabileceği argan yağı, cilt sorunlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olurken kaş ve kirpikler için de oldukça besleyicidir.

Avokado yağı : Cildin dokusu ve görünümü için oleik asit bakımından yararlı olan avokado yağı tekli doymamış yağ asitleri bakımından oldukça zengin kaynaklardan biridir. Kuru, yağlı ve karma ciltler üzerinde de etkili olarak kırışıklıklar ile mücadele etmektedir. Cildi nemlendirerek yumuşatır ve bunların yanı sıra siyah nokta, sivilce ve akne oluşumunu yok eder.

Biberiye yağı : Cildi çeşitli mikroplardan arındırma özelliği ile cilt temizliği için oldukça önemlidir.

Bu bakım yağları, doğal olmaları ile her cilt yapısına uygundur. Haftada bir kez seçilen bir tanesi cilde uygulanır ve ardından ılık su ile durulanır.

Bu bilgileri bizimle paylaşan ATİYE Hanım’a teşekkür ederiz.

 


 

Bir cevap yazın