Uykuyu Düzenleyen Kür Tarifi


Uykuyu Düzenleyen Kür Tarifi

Uykusuzluk, beraberinde birçok sağlık sorununu getirmektedir. Uykusuzluk, düşünme ve dikkat eksikliği, sindirim sorunu, ödem, şişkinlik ve huzursuzluk gibi sorunlara sebep olmaktadır. Ayrıca yeterli uyku uyumayan kişiler gün içerisinde daha fazla kalori almaktadır. Bu nedenle uyku düzeni hayattaki en önemli unsurlardan biridir. Sağlıklı düşünme, sindirim sistemi ve vücut için uyku düzeni oldukça önemlidir.

Sağlıklı ve rahat bir uyku için evde hazırlayacağınız kür tarifi büyük bir etki yaratacaktır. Kür, hem sindirim sistemi üzerinde hem de psikolojik olarak bir rahatlama sağlamaktadır. Bu nedenle tüketildiğinde vücudu rahatlatarak daha rahat bir uyku sağlamaktadır.

Sağlıklı Bir Uyku İçin Kür Tarifi

Kür Malzemeler;

  • 2 adet orta boy elma
  • 2 adet orta boy havuç
  • Küçük bir parça taze zencefil
  • Yarım adet taze limon
  • Yarım çay bardağı su
Uykuyu Düzenleyen Kür Tarifi


Kür Hazırlanışı;

Elma ve havuçları soyarak dilimleyin. Dilimlediğiniz elma ve havuçları mutfak robotuna koyarak zencefili de ekleyin. Limonu sıkın ve suyu da ekleyerek malzemeleri robottan geçirin. Taze olarak hazırladığınız kürü gece yatmadan yarım saat önce tüketin.

Kür tarifini her gün düzenli olarak hazırlayarak tüketin. 20 gün boyunca tükettiğiniz kürü her akşam taze olarak hazırlamalısınız. Böylelikle uyku düzeniniz sağlanırken aynı zamanda metabolizmanız da hızlanacak ve sindirim sisteminiz düzenlenecektir. Kür tüketiminin yanında akşam saatlerinde enerji içeriği yüksek olan gıdaları ve kafein tüketiminden kaçınmalısınız.

 

www.yemektarifhane.com

 

 

 

Bir cevap yazın