Uzun Süre Tok Kalmayı Sağlayan 4 Öneri


Uzun Süre Tok Kalmayı Sağlayan 4 Öneri

Kilo almanın en büyük nedenlerinden biri çabuk acıkmaktır. Yemek yedikten kısa bir süre sonra açlık hissedilmesi, hemen herkesin yaşadığı bir durumdur. Bu açlık hissinin sebebi ise doğru besinlerin tercih edilmemesidir. Sağlıksız, şekerli, yağlı ve işlenmiş gıdalar, glisemik indeksleri yüksek olan besinlerdir. Bu da kan şekerinin kısa bir sürede düşmesine ve açlık hissinin oluşmasına neden olmaktadır.

Yemeklerden kısa bir süre sonra acıkmamak ve gün boyu doğru besinleri tercih etmek için yedikleriniz büyük bir önem taşımaktadır. Peki, kısa sürede acıkmamak için neler tüketilmelidir?

Uzun Süre Tok Kalmak İçin 4 Yöntem

  • Proteine Önem Verin
 
Protein tüketimi, mide boş kaldığında girelin hormonunu salgılayarak tokluk hissinin oluşmasını sağlamaktadır. Kısa sürede acıkmamak, sağlıklı ve besleyici öğünler oluşturmak için protein içerikli besinleri tüketin. Et, tavuk, yumurta, yoğurt, badem ve fındık içi protein içeren besinler arasında bulunmaktadır.
 
Uzun Süre Tok Kalmayı Sağlayan 4 Öneri


 
  • Yağlardan Korkmayın
 
Hem kilo vermek hem de sağlıklı kalmak için yağlar oldukça önemlidir. Ancak yapmanız gereken tek şey zeytinyağı ve tereyağı gibi sağlıklı yağları abartmadan tüketmektir. Yağlar, uzun süre tok kalmayı sağlayarak aynı zamanda sindirim problemlerini de ortadan kaldırmaktadır.
 
  • Sebzelerden Yararlanın
 
Sebzeler doğal besinler olmaları ile sağlık ve metabolizma açısından büyük önem taşımaktadır. Yüksek lif oranı içeren sebzeler, sindirim sistemi sorunlarını ortadan kaldırırken, çabuk acıkmanızı da engellemektedir.
 
  • Şekerli Gıdalardan Kaçının
 
Şeker oranı yüksek olan gıdalar, kan şekerinin hızlı bir biçimde yükselmesine ve ardından düşmesine neden olarak acıkma hissi oluşturmaktadır. Bu nedenle doğal şeker içeren gıdalara ağırlık verin.

 
 


 

Bir cevap yazın