Zeytin Yaprağı Çayı İle Sağlıklı Kalın


Zeytin Yaprağı Çayı İle Sağlıklı Kalın;

Yapılan bilimsel araştırmalara göre zeytin ve zeytin yağının olduğu gibi zeytin yaprağının da insan sağlığına sayısız faydaları bulunuyor. Zeytin toplama zamanının sonlarında zeytin yapraklarının atılmaması ve kullanılması tavsiye ediliyor. Böylelikle yaprakların sağlık açısından olan faydalarından büyük ölçüde yararlanmak mümkün oluyor.

Kötü Bakterileri Ortadan Kaldırıyor

Zeytin yapraklarında bulunan antibakteriyel maddeler, vücutta bulunan kötü bakterileri temizleme özelliğine sahiptir.

Direnci Arttırıyor

Yapraklardaki antiviral özellik, vücuttaki virüsler ile savaşarak bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve böylelikle hastalıklara yakalanma riskini büyük ölçüde azaltıyor veya iyileştiriyor.

Mantar Oluşumunu Önlüyor

Zeytin yapraklarından yapılan çay, vücudun çeşitli yerlerinde oluşan mantarların oluşumunu engelliyor ve oluşan mantarları da yok etmeye yardımcı oluyor.

Zeytin Yaprağı Çayı İle Sağlıklı Kalın
Tatlısıyla tuzlusu ile soframız


Sindirimi Düzenliyor

Zeytin yaprağı çayı, sindirim sistemini düzenleyerek kabızlık ve hazımsızlık problemlerini ortadan kaldırıyor. Ayrıca ödem, şişkinlik ve gaz problemlerine de iyi geliyor.

Antioksidan Özelliği Bulunuyor

Antioksidan özelliği bulunan çay, vücuda giren kimyasal maddeleri ortadan kaldırarak bağışıklığı koruyor ve hücre yenilenmesi sağlayarak vücudun genç kalması için büyük önem taşıyor.

Vitamin Deposu

Zeytinin içerisinde bulunan vitamin ve değerler, yapraklarında da bulunuyor. Bu da çay olarak tüketildiğinde sağlıklı besinlerin alınmasını sağlıyor.

Kan Şekerini Düzenliyor

İnsülin direncini arttıran zeytin yaprakları çayı, kan şekerini de düzenliyor. Özellikle şeker hastalarının yeterli seviyede ve doğru biçimde tüketmesi halinde faydalı oluyor. Tüketim doktor kontrolünde olmalıdır.

Bu bilgileri bizimle paylaşan ATİYE Hanım’a teşekkür ederiz…

 


 

Bir cevap yazın